fbpx ...
Zamknij

Flutter – kombajn od Google

Flutter - tworzenia aplikacji mobilnych

To rozwiązanie dla firm z niedużym budżetem potrzebujących aplikacji mobilnej. Flutter to framework rozwijany zarówno przez Google, jak i niezależnych programistów. Co warto wiedzieć zanim zdecydujecie się aplikację przy jego użyciu?

Czym jest Flutter?

W największym skrócie jest to zestaw narzędzi dla programistów. Dzięki nim mogą oni tworzyć aplikacje na jednym kodzie, jednocześnie przeznaczonym na system Android i iOS. To nie tylko oszczędność pieniędzy – z punktu widzenia inwestora – ale również czasu. Flutter służy więc do tworzenia projektów cross- platformowych.

Wspomnieliśmy o narzędziach, ale tak naprawdę mowa tutaj o dwóch elementach. Jeden służą do budowania aplikacji. Drugi element to framework. On z kolei odpowiada za to, że aplikacja mobilna działa.

Tutaj warto zaznaczyć, że tworzenie produktu przy użyciu Fluttera, przypomina proces programowania natywnego. W pełni wykorzystuje jego zalety.

Jak działa Flutter?

Zacznijmy od języka programowania jakiego używa. Największy rywal, czyli React Active jest oparty o Java Scripts. Flutter to język Dart. Zdecydowanie mniej popularny. Programista pisze tutaj kod dla wszystkich platform na których ma działać aplikacja mobilna. To jak wspomnieliśmy skraca czas jej budowy.

Flutter to widgety. Dzięki nim budujesz interfejs użytkownika. Widgety można dostosować do potrzeb designu Twojej aplikacji. Natychmiast możesz też zobaczyć efekty tych zmian. Odpowiada za to funkcja Hot Reload. Tutaj warto również zaznaczyć, że wspomaga ona testowanie aplikacji.

Aplikacja cross-platformowa nie jest natywną. Ale może mieć taki wygląd. To dzięki komponentom dostępnym we Flutterze. Również tych charakterystycznych dla wyglądu Androida i iOS. Natomiast opisywany tutaj framework pozwala stworzyć aplikację o identycznym wyglądzie na oba systemu. Bez potrzeby dostosowania do konkretnego. Jeden kod – dwa systemy. Oszczędność czasu i oczywiście pieniędzy.

Dlaczego warto wybrać Flutter dla swojej aplikacji?

Zalety tego rozwiązania przewijały we wcześniejszych akapitach tego tekstu. Skupmy je w jednym w miejscu. Jedną z najczęściej przywoływanych zalet jest wspomniany jeden kod aplikacji działający na wielu platformach. Tak w przypadku designu, jak i jej funkcjonalności.

Flutter to wybór dla firm, które potrzebują mobilnej aplikacji w krótkim czasie. Nie posiadającym przy tym budżetu na aplikacje natywne. Z drugiej strony, jeśli wersji mobilnej produktu planujecie też webową, to właśnie Flutter będzie dobrym rozwiązaniem.

Owszem jest on młodą technologią, a więc jeszcze nie okrzepł. Można wskazać pewne minusy. Chociażby rozmiar aplikacji budowanych przy jego pomocy. Natomiast w zestawieniu z konkurencją zwykle te różnice są nie zauważalne. A aplikacje mobilne budowane przy użyciu Fluttera działają szybko. I za to cenią je użytkownicy.

Czy warto więc wybrać właśnie taką opcję? To zależy od Twoich potrzeb. Najprostsza droga jest następująca. Skontaktuj się z Nami. Przedstaw pomysł i wymogi związane z Twoim produktem. A my pomożemy Ci najpierw wybrać najlepszą opcję, a następnie wprowadzimy ją w życie.

Podziel się:

Facebook
Twitter
LinkedIn

STWÓRZ APLIKACJĘ

BEZPŁATNA WYCENA

Łatwiej się nie da.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.