fbpx ...
Zamknij

Jak zbudować zespół projektowy dla aplikacji mobilnych?

Zespół projektowy aplikacji mobilnej

To od niego zależy w dużym stopniu sukces Waszego produktu. Odpowiedź na pytanie jak zbudować zespół projektowy do stworzenia aplikacji mobilnej jest więc dużo warta. W naszym poradniku znajdziecie najważniejsze kwestie związane z takim procesem

Budowa zespołu projektowego – pomysł

I nie na to kto się powinien w nim znaleźć. Pomysł na aplikację mobilną. Jakie mają być jej zadania? Do kogo jest skierowana? W jaki sposób będziecie czerpali z niej zyski? To mnóstwo pytań na które musicie sobie odpowiedzieć. Tutaj warto zwrócić uwagę na jedną sprawę. W tym momencie pojawia się de facto analiza biznesowa projektu. Możecie ją – jeśli macie ku temu umiejętności – przeprowadzić sami.

Natomiast na tym etapie rozpoczyna się budowa zespołu projektowego aplikacji. Analizę biznesową produktu warto oprzeć o osobę z doświadczeniem. Taką, która będzie wskaże pewne niedociągnięcia i ryzyko, jakie jest związane z danym produktem. Często taka osoba bywa też określana mianem analityka wymagań. Określa ona wszelkie Wasze potrzeby i wizję związana z produktem.

Kto powinien znaleźć się w zespole projektowym aplikacji?

Pierwszą osobę mamy już za sobą. Natomiast proces budowania zespołu projektowego dla aplikacji mobilnej należy zacząć jednak od znalezienia project managera. Osoba ta odpowiada za prowadzenie realizacji danego zlecenia. Od jego początku do końca. To Project Manager trzyma w ryzach budżet, a także pilnuje terminu wykonania produktu. Nierzadko jest tak, że tylko on ma bezpośredni kontaktu z Wami, jako zleceniodawcami projektu.

Niezwykle ważną rolę w zespole projektowym dla aplikacji mobilnej spełniają UX i UI Designerzy. Pierwszy z nich odpowiada za sposób w jaki będzie użytkowany dany produkt (mamy tutaj na myśli między innymi wygodę). UX Designer na makietach aplikacji umieszcza poszczególne elementy tej ostatniej.

Osoba odpowiedzialna za UI (User Interface) jest z kolei za ich wygląd. Jej praca zaczyna się zwykle po tym jak działanie zakończy UX Designer. UI dobiera czcionki, elementy graficznie itd.

Kodowanie aplikacji mobilnej

Czas na deweloperów. Teraz to oni przejmują pracę nad Twoją aplikacją mobilną. Tworzą kod, który wdraża poszczególne funkcjonalności danego produktu. Tutaj warto wskazać, że programiści mogą specjalizować w jakimś konkretnym języku lub technologii. Takie informację są bardzo cenne z Twojego punktu widzenia. Niektóre z technologii – jak na przykład Flutter – mają dużo do zaoferowania aplikacji. Jeśli chodzi o funkcjonalność, optymalizację itd.

Zespół projektowy dla aplikacji mobilnej nie obędzie się bez testerów. To oni sprawdzają czy poszczególne funkcje działają. Ciekawym konceptem jest wykorzystanie tzw. Test Driven Development. To tworzenie testów, zanim powstaną funkcjonalności aplikacji. Znacząco przyspiesza to jej proces tworzenia.

To w zasadzie cały zespół projektowy dla aplikacji mobilnej. Przyda się jeszcze jedna osoba. Ktoś odpowiedzialny za plan działań marketingowych Twojego produktu. Copywriter z wizją dzięki której dotrze on do jak największej liczby użytkowników.

Podziel się:

Facebook
Twitter
LinkedIn

STWÓRZ APLIKACJĘ

BEZPŁATNA WYCENA

Łatwiej się nie da.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.